Marosvásárhely, 2008. december 10.
A Civil Elkötelezettség Mozgalom (CEMO) december 10-én sajtóközleményt küldött ki úgy a román mint a magyar médiaorgánumok fele, ugyanis fontosnak tart tájékoztatni mindenkit arról, hogy ma, december 10-én ünnepeljük az Emberi Jogok Világnapját. 61 évvel ezelőtt, 1948. december 10-én fogadták el az ENSZ közgyűlésén az Emberi Jogok Egyetemes Nyilatkozatát, mint közös eszményt, amelynek megvalósítására minden országnak törekednie kell. Emberjogi szervezetként azt gondoljuk, hogy méltóképpen kell megemlékeznünk erről az eseményről, szervezetünk diákokkal folytatott interaktív beszélgetések formájában teszi ezt meg.
Bővebben az Emberi Jogok Egyetemes Nyilatkozatáról:
magyarul: http://www.menszt.hu/informaciok/emberi_jogok#5
románul:http://legislatie.resurse-pentru-democratie.org/legea/declaratia-universala-a-drepturilor-omului.php
angolul: http://www.un.org/en/documents/udhr/