Nemzeti jelképek vs. Nemzetbiztonság?

Kolozsvár, 2016. november 18.

15171273_1788898194710986_28669667479540522

Szikszai László kollégánk, a CEMO jogásza, előadást tartott az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács által 2016. november 18-án, Kolozsváron megszervezett konferenciáján, amelynek címe, „Nemzeti jelképek vs. Nemzetbiztonság? Perek, jelentések és civil mozgalmak a román-magyar kapcsolatok tükrében” volt.

Jogászunk előadásában kitért a CEMO érdekérvényesítő (advocacy) tevékenységének bemutatására, ennek keretén belül bemutatásra kerültek szervezetünk peres ügyei, jogi eljárásai, a stratégiai pereink, amelyek célja a romániai magyar közösség anyanyelvhasználati jogait biztosító törvényi háttér hatékony alkalmazása.

Sajtómegjelenés: link

Leave a Comment: